Rekreačná chata, Malacky
Rekreačná chata, Malacky
Rekreačná chata, Malacky

Rekreačná chata,

Malacky

74 m2 ÚŽITKOVÁ PLOCHA

48 m2ZASTAVANÁ PLOCHA

Dvojposchodová stavba na rekreačné využitie v lese. Fasáda je zhotovená z dreveného obkladu z opaľovaných dosiek. Táto stavba je realizovaná zo SIP panelov v hrúbke 210mm. Strecha je sedlová a strešná krytina je zhotovená z falcovaného plechu vo farbe antracitu.

Denna časť je presvetlená z obidvoch strán pomocou  celozasklennej fasády s posuvnými dverami tzv. HS portály, ktoré opticky prepájajú exteriér s interiérom. Drevené skladacie okenice chránia presklené časti fasády proti vlámaniu sa do rekreačnej chaty v čase neprítomnosti majiteľov. 

Drevený obklad v priestoroch okien na druhom nadzemnom podlaží má väčšie medzery, ktoré plnia funkciu tienenia slnečného žiarenia. 

Vonkajšie osvetlenie tvoria exteriérové svetlá uchytené na fasáde domu v priestoroch, ktoré osvetľujú terasu. Terasa chaty slúži na večerné posedenie pri pohári vína a ohnisku. 

 

Informácie

Na prvom poschodí sa nachádza denná časť tvorená kuchyňou a obývacou zónou, kúpeľnou a technickou miestnosťou. Na druhom poschodí sú 2 spálne a kúpeľňa. 

Devlev | Informácia Typ stavby Rekreačná chata

Devlev | Informácia Miesto stavby Malacky

Devlev | Informácia Generálny projektant DEVLEV

Devlev | Informácia Typ dokumentácie Projekt + interiér

Devlev | Informácia Dátum vyhotovenia 2022

Vizualizácie

Interiér rekreačnej chaty je navrhnutý v prírodnom dizajne s bielymi a šedými prvkami. 

Presvetlená spálňa

Nočnú časť tvoria 2 spálne s dostatočným osvetlením vďaka veľkému presklenému oknu.  Interiér je tvorený vo farbe bielej, šedej a dreveného obkladu stien.

Kúpeľňu tvorí sprchový kút, čierna sanita  a moderne riešené umývadlo s osvetleným zrkadlom.  V kúpeľni sa nachádza strešné okno.

kúpelňa
kúpelňa
spálňa
spálňa

Údaje o stavbe

Devlev | Informácia Úžitková plocha 73,65 m2

Devlev | Informácia Zastavaná plocha 48 m2

Devlev | Informácia Počet izieb3

Devlev | Informácia Počet podlaží 1

Devlev | Informácia Nosný systém stavby Sip panel, drevo

 

Denná časť s prvkami dreva

Kuchyňa spolu s obývačkou je v kombinácii  jemných svetlých tónoch s drevenými prvkami. Súčasťou kuchyňe je aj drevený jedálenský stôl s bielymi poličkami. V dennej časti sa nachádza čierny matný krb, ktorý vytvára teplý tón miestnosti. 

Ako môžete vidieť na obrázku schody, podlahu sme volili drevenú. K tomu sme doplnili prírodné doplnky a osvetlenie schodišťa dodáva celkový príjemný pohľad na oko.