SPRÁVNE VETRANIE = ZDRAVÝ DOMOV

SPRÁVNE VETRANIE = ZDRAVÝ DOMOV

Pre naše zdravie je čerstvý vzduch veľmi dôležitý. Dostatočne vyvetrané miestnosti zabezpečujú domácu pohodu, vysokú schopnosť koncentrácie a výkonnosť pri denných aktivitách. Úlohou vetrania je aby všetky priestory v dome alebo v byte boli zásobované dostatočným množstvom čerstvého vzduchu. Pri nesprávnom vetraní zostávajú v priestore rôzne nečistoty, väčšia vlhkosť a oxid uhličitý.     

V miestnostiach je vlhkosť vzduchu a spotreba CO2 rozdielna. V kúpeľni je po sprchovaní vlhkosť vzduchu veľmi vysoká. V porovnaní s obývačkou sa v spálni cez noc spotrebuje oveľa viac CO2. Veľké množstvo nežiadúceho vzduchu môže spôsobiť ospalosť, bolesti hlavy a nezdravý spánok. Na tieto zdravotné ťažkosti môžete použiť CBD olej. Zásadné pre vetranie je prívod kyslíka a odvod oxidu uhličitého, ktorému prispievajú aj varenie, sprchovanie, kúrenie a upratovanie.

Správny vetrací systém chráni stavbu udržiavaním vhodnej mikroklímy interiéru a zároveň zlepšuje prostredie obyvateľov domu. Nepretržitá výmena vzduchu zabezpečuje odstránenie prebytočnej vlhkosti, čo zabráni vzniku plesní.     

Vďaka kombinácii funkcie odvlhčovania a čistenia vzduchu systém privádza čerstvý vzduch do obytných miestností, ako je obývačka alebo detské izby, zatiaľ čo odpadový vzduch je odvádzaný z priestorov, ako napríklad chodba, kuchyňa, kúpeľňa alebo toaleta. Systém je vhodné doplniť rekuperáciou tepla, teda spätným ziskom energie z odpadového vzduchu.     

SCHIEDEL KombiAir je najtichší vetrací systém s rekuperáciou na slovenskom trhu. Hladina akustického tlaku zodpovedá tichu v spálni. 36 dB(A). Vďaka veľmi tichým ventilátorom a svojej konštrukcii je bez konkurencie v triede do 300 m3/h. Privádza čerstvý vzduch, ktorý predohrieva v tepelnom výmenníku odvádzaným vzduchom z obytných miestností. Integrovaný tepelný výmenník umožňuje získanie až 93% tepla. Pomocou nasávaného teplého vzduchu z miestnosti sa čerstvý vzduch z vonku ohrieva. Nečistoty sa zachytávajú vo filtri čiže do vnútra sa dostane iba čistý vzduch.

SCHIEDEL KombiAir je najtichší vetrací systém s rekuperáciou na slovenskom trhu.

KombiAir je najtichšou rekuperáciou na slovenskom trhu v triede do 300 m3/h – SCHIEDEL | DEVLEV Architekti

Vetranie prebieha nepretržite bez toho, že by ste museli čokoľvek urobiť. Automaticky sa vymení vlhký vzduch, nepríjemné zápachy a škodlivé látky za čerstvý vzduch. Získate teplo, ktoré by sa odviedlo do exteriéru – napríklad pri vetraní oknami. Miestnosti budú zásobované dostatočným množstvom čerstvého vzduchu. Pomôže ušetriť energiu a spotrebuje sa menej energie a tepla ako centrálne vetranie obytných priestorov.     

Ak staviate moderný tesný, rekuperáciou vybavený rodinný dom, tak si môžete zvoliť dvojvrstvový komínový systém . Je určený pre nízkoenergetické a pasívne domy, bez zadného odvetrania s integrovanou izoláciou pomocou keramických vložiek určený pre všetky typy palív a spotrebičov. Bez problémov spolupracuje s rekuperáciou.

Bootstrap Themes

Priamo pod komínom Schiedel ABSOLUT so šachtou sú umiestnené krbové kachle s uzatvorenou spaľovacou komorou. Svojim výkonom KINGFIRE Parat plne postačuje na pokrytie tepelných strát štandardného rodinného domu. Dokonale spolupracuje s rekuperáciou.

Kachle Schiedel Sirius a komínový systém Permeter Smooth Air predstavujú jedinečnú kombináciu. Dokonale spolupracujú – komín odvádza spaliny a zároveň privádza vzduch.     

Komínový systém Schiedel PERMETER Smooth Air privádza vzduch k spotrebiču a zároveň bezpečne odvádza vnútornou vložkou spaliny do externého prostredia. Spaľovací proces sa tak stáva plne nezávislý od vzduchu v miestnosti. Konštrukcia kachlí a komína zabezpečuje dokonalú spoluprácu s rekuperáciou.

Vetracie zariadenia majú veľmi pozitívny vplyv na celkový stav nehnuteľnosti. Zaručujú najlepšie vzduchové pomery, chránia pred vlhkosťou, plesňami a zároveň znižujú náklady na vykurovanie. Preto myslite na kvalitné vetracie systémy, ktoré dokážu spolupracovať s akýmkoľvek spôsobom vykurovania a stavebným materiálom použitým pri stavbe nehnuteľnosti.

Vetracie zariadenia

V našich projektoch môžete nájsť aj tieto vetracie systémy.

Ak ste nenašli, čo ste hľadali, kontaktujte nás na +421 904 133 949 alebo nám napíšte na info@devlev.sk. Taktiež nás môžete kontaktovať prostredníctvom nižšie uvedeného kontaktného formulára. Radi vám poradíme. 

www.katalogoveprojekty.sk