Modulárne domy, montované domy – čo sa o nich oplatí vedieť?

Modulárne domy, montované domy – čo sa o nich oplatí vedieť?

Výstavba domu je nielen finančne, ale aj časovo náročná investícia. Modulárne a montované domy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí sú netrpezliví a nevedia sa dočkať, kedy sa budú môcť konečne nasťahovať. Čo o nich potrebujete vedieť pred nákupom?

Čo je to prefabrikát?

Prefabrikovaný dom možno nazvať domom, ktorého prvky boli vyrobené v továrni (hlavne steny a stropy). Môžu to byť taktiež moduly tvoriace časti domu, okná, dvere, parapety alebo vonkajšie žalúzie. Tieto prvky sú dodávané na stavenisko nákladným autom a potom zmontované. Ide o veľmi obľúbený a populárny spôsob stavby, ako v prípade drevených prefabrikátov, tak aj v prípade betónu alebo expandovanej hliny.

Aké sú výhody montovaných a modulárnych domov?

Je to predovšetkým najkratší spôsob na tvorbu vlastného domova. Výhodou je tiež, že nie ste obmedzení počasím a vysokým počtom odborníkov, ktorých budete potrebovať. Pri modulárnych domoch a montovaných domoch je ich potrebných omnoho menej než pri štandardnej stavbe, čo vedie k nižšiemu riziku výrobných chýb.     

Základy v panelovom dome

Najlepšie je objednať si základy od kvalitného a spoľahlivého dodávateľa. Takto minimalizujete riziko nezrovnalostí, ktoré môžu mať za následok potrebu obnovy základov. Ak sa váš dodávateľ špecializuje na montované domy a ich stavbu, uistite sa, že je v ňom uvedený špeciálny zoznam možných úprav, ktoré bude môcť stavebná spoločnosť neskôr riešiť.

Montovaný dom KOLODOM AIR BNB

Aj takýto moderný panelový dom   KOLODOM AIR BNB môžete nájsť u nás v ponuke.

Kedy stojí za to kúpiť prefabrikovaný alebo modulárny dom?

1. Nemáte čas ani príležitosť stavať štandardnú stavbu,
2. chcete sa čo najskôr presťahovať do svojho nového domova,
3. pozemok sa nachádza mimo vášho aktuálneho miesta pobytu,
4. máte prostriedky na okamžité financovanie celého projektu bez toho, aby ste boli nútení si ho rozdeliť do viacerých etáp.   

  „Navrhli sme mobilné domy a kontajnerové domy pod značkou Kolodom, ktorá vznikla na základe skúseností s množstvom klientov, s ktorými sa stretávame už niekoľko rokov. Samozrejme, spolu s Kolodomom myslíme aj na budúcnosť našich klientov, a preto sú naše mobilné domy a domy z kontajnerov modulárnymi stavbami, ktoré viete jednoducho po čase spojiť a mať tak dom ešte väčších rozmerov.“
Ing. Samuel Župa 

 

Montované domy a ich montáž

Montáž prefabrikovaných prvkov trvá jeden až niekoľko dní. Ostatné dokončovacie práce môžu trvať 1-3 mesiace, pričom dĺžka montáže do značnej miery závisí od typu použitej technológie.   

 Príklad postupu výstavby montovaného domu KOLODOM, ktorý zároveň funguje ako mobilný dom. 

1. Vyberte si model
2. Objednávka obhliadky pozemku
3. Obhliadka pozemku
4. Výber dispozície a návrh KOLODOMU
5. Podpis zmluvy
6. Projektová dokumentácia
7. Výroba KOLODOMU
8. Príprava pozemku
9. Preprava a inštalácia domu
10. Bývajte v novom KOLODOME

Prefabrikované prvky pre montované domy

Malé prefabrikované výrobky sú najčastejšie:
• drevocementové dosky – sú vyrobené z drevených lisovaných triesok. Kladú sa na základy zvonku aj zvnútra domu, pričom môžu byť s izoláciou alebo bez izolácie;
• panely z PVC – pozostávajú z 2 komôr, ktoré sú po inštalácii panelov zaplavené cementom;
• polystyrénové panely – sú vystužené oceľovými uhlami. Majú vysokú úroveň tepelnej izolácie, vďaka ktorej budova nevyžaduje ďalšiu izoláciu.

Mobilný dom KOLODOM RELAX

Zaujal Vás tento modulárny dom? Pozrite si viac  ˃˃˃ MOBILNÝ DOM KOLODOM RELAX ˂˂˂

V prípade veľkých prefabrikovaných prvkov sa tieto prvky vyrábajú na objednávku vo výrobných halách. Sú to napr.:
• prefabrikované prvky z penového betónu – sú to trojvrstvové prefabrikované prvky pozostávajúce z expandovaného ílu, tepelnej izolácie a fasády.
• prefabrikovaný železobetón – s izoláciou a fasádnou vrstvou. 

 

Modulárne domy a montované domy = Zaručená kvalita

Mnohí dodávatelia poskytujú záruky za svoju prácu, a to aj na niekoľko desiatok rokov, čo svojím spôsobom preukazuje vysokú kvalitu činností. Hlavné je v zmluve uviesť rozsah vykonaných prác, stavebné a dokončovacie materiály alebo dátum uvedenia budovy do prevádzky. Všetky tieto podmienky spĺňa aj náš mobilný dom KOLODOM, ktorý je, ako sme sa dopočuli, „Mercedesom medzi mobilnými domami“.     

Máte podobnú skúsenosť alebo problém s rozhodovaním sa? Dajte nám vedieť. Kontaktujte nás na +421 904 133 949 alebo nám napíšte na info@devlev.sk. Taktiež nás môžete kontaktovať prostredníctvom nižšie uvedeného kontaktného formulára. Radi vám poradíme. 

www.katalogoveprojekty.sk