Image Alt

Obnova bytových domov

  |    |  Obnova bytových domov

Moderný dizajn. Nižšie náklady na energie. Kvalitnejší priestor pre život.

Obnova bytových domov | DEVLEV Architekti
Obnova bytových domov | DEVLEV Architekti
Obnova bytových domov | DEVLEV Architekti

Väčšina bytových domov bola na Slovensku postavená pred vyše 40 rokmi. Rýchla a celoplošná výstavba týchto budov si vyžiadala svoju daň v podobe nedodržania predpísaných stavebných postupov. Od postavenia “panelákov” sa zmenili aj nároky ich obyvateľov. Do popredia sa dostali priority ako šetrenie energií a bezpečnosť obyvateľov. Materiály stúpacích potrubí sú v drvivej väčšine na konci svojej životnosti. Kvôli vymenovaným dôvodom je väčšina bytových domov zrelá na dôkladnú rekonštrukciu.

 

Prvým krokom na ceste k obnove bytového domu je vaše rozhodnutie – rozhodnutie obyvateľov, že s budovou treba niečo urobiť. Nasleduje veľmi dôležitý krok. Stanovte si požadovaný rozsah prác. Základom je zateplenie obvodových stien a odstránenie systémových porúch. Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre výmenu rozvodov a výťahu, úpravu spoločných priestorov atď. Po stanovení rozsahu prác sa môžeme pustiť do vytvorenia projektu pre obnovu bytového domu. Vy viete čo chcete a potrebujete, my vieme, ako to dosiahnuť. V súlade s požiadavkami obyvateľov a dostupným rozpočtom vyberieme vhodné riešenia, materiály a technologické postupy. Tie aplikujeme do kvalitného projektu.

 

Výsledkom našej práce je kompletná dokumentácia pre získanie všetkých potrebných povolení a realizáciu rekonštrukcie bytového domu. Ďalej od nás dostanete vizualizácie budovy vo fotografickej kvalite. V prípade záujmu vám radi poskytneme poradenstvo pri výbere realizačnej firmy a služby autorského dohľadu.

Našli ste to, čo ste hľadali??