Image Alt

Rodinný dom, Patrónka, Bratislava

  |    |  Rodinný dom, Patrónka, Bratislava

Rodinný dom, Patrónka, Bratislava

 

Rodinný dom v Patrónke sme navrhli dispozične (121m2) k veľkosti pozemku. Použili sme kombináciu bielej omietky s drevenou konštrukciou z masívu, ktorá vytvára exteriérové miesto na posedenie. Podarilo sa nám vytvoriť praktický dom s prvotriednou architektúrou, ktorá zodpovedá požiadavkám nášho klienta. Rodina sa rozhodla pre poschodovú stavbu aby sa časť pozemku využil na priestrannú terasu a pritom sa zachoval trávnik pre zveľadenie okolia domu.

 

Rozmiestnenie vnútorných priestorov sme dispozične navrhli s ohľadom na súkromie rodiny od okolitých susedov. Obývací interiér je preto orientovaný do záhrady. Vďaka francúzskym oknám na poschodí prenikne do domu viac denného svetla, pričom sa ušetrí na energii z umelého osvetlenia. Zároveň plnia architektonickú funkciu interiéru. Dennú časť na prízemí sme otvorili vďaka nastaviteľnej tieniacej technike, vďaka vonkajším žalúziám, ktoré prepoja vnútorný priestor s vonkajšou časťou. Na priestrannú terasu bola použitá podlaha vhodná do exteriéru a vytvára príjemné miesto na spoločné stretnutia pri rodinnom obede. Bočná stena z masívu poskytuje súkromie od susedných domov a súčasne tvorí zónu na večerné posedenie s priateľmi.

 

Osobitný charakter tvorí pultová strecha, na ktorú sa použila krytina z falcovaného plechu. Orientačné náklady na stavbu do stavu holodomu sa pohybujú okolo 130 000,- €. Cena štandardu je 180 000 €.

 

Páči sa vám tento projekt? Kontaktujte nás

Miesto:

Bratislava

Rok:

2018

Typ projektu:

Novostavba

Stupeň:

Projekt pre stavebné povolenie

Výmera:

121 m2

Doba projektovania:

8 týždňov

Orientačné náklady:

130 000 €

Kategória: