Image Alt

Interiér bytu, Staré Mesto

  |    |  Interiér bytu, Staré Mesto

Interiér bytu, Staré Mesto

 

Návrh interiéru bytu v Bratislave sme navrhli pre mladú trojčlennú rodinu s malým dieťaťom podľa predstáv majiteľov. Celý interiér je v zemitých farbách. Biela farba priestor presvetlila a opticky ho zväčšila. Hlavnou požiadavkou na interiérový dizajn bolo vyriešenie úložných priestorov, aby ich bolo čo najviac. Kuchyňa so vstavanými spotrebičmi je navrhovaná a vyrobená na mieru. Na žiadosť majiteľov sme doplnili barový pult ako štýlovú a praktickú súčasť modernej kuchyne. Pult poslúži na stolovanie alebo príjemné posedenie s priateľmi. Vďaka jemnému dizajnu pôsobí kuchyňa vzdušne a svetlo. Ide o klasický dizajn, ktorý však ukrýva všetky vymoženosti najnovších mechanizmov.

 

Obývacia miestnosť slúži ako priestor, ktorý celá rodina aktívne využíva každý deň. Najlepšia voľba pre tento interiér bolo zvoliť kombináciu bielej a hnedej farby, ktorá pôsobí čisto a harmonicky. Medzi obývačkou a jedálenským stolom sme použili originálnu sklenenú zástenu ako nadčasový prvok, ktorý rozdeľuje priestor bez obmedzenia priechodu svetla. Neutrálne tóny v kombinácii s bielou priestor rozjasnili. Tmavý nábytok sme skombinovali so svetlými odtieňmi, ktoré vytvorili v obývačke nádych luxusu.

 

Krb s kamenným obkladom dotvára dispozičné riešenie bytu čiže oddeľuje kuchynskú časť od obývacej. Nie je len pomocníkom na vytváranie tepla, ale jeho estetická stránka sa často stáva dominantou celej miestnosti. Oddychovú zónu predstavuje spálňa s atypickým priestorom, kde sme celý nábytok zrealizovali na mieru, takže sme priestor využili na maximum.

 

V rámci návrhu sme do kúpeľne zvolili kombináciu bieleho a hnedého obkladu, ktorý pôsobí čisto a priestranne. Nad umývadlo sme pridali veľké zrkadlo, ktoré opticky zväčšilo priestor. Bezbariérový prístup do sprchovacieho kútu znižuje počet nečakaných úrazov na mokrom povrchu. Obklady a dlažby určené pre kúpeľne sú prispôsobené technicky a materiálovo aj pre obmedzenie pošmyknutia.

V celom byte je použitá masívna dubová podlaha.

 

Vizualizácie

 

 

Páči sa vám tento projekt? Kontaktujte nás

Miesto:

Bratislava

Rok:

2016

Typ projektu:

Rekonštrukcia

Stupeň:

Realizačný projekt

Realizácia:

DEVLEV + Partners

Cena projektu:

3500 €

Orientačné náklady:

60 000 €

Výmera:

108,2 m2

Doba projektovania:

8 týždňov

Kategória: