Image Alt

Polyfunkčný objekt, Dubnica nad Váhom

  |    |  Polyfunkčný objekt, Dubnica nad Váhom

Polyfunkčný objekt, Dubnica nad Váhom

Navrhovaný dvojpodlažný polyfunkčný dom sa nachádza v centre mesta Dubnica nad Váhom. Spája bývanie s občianskou vybavenosťou. V blízkosti je námestie Matice Slovenskej, Stredná priemyselná škola, obchodný dom a zastávka MHD. Novostavba skeletovej konštrukcie je obdĺžnikovitého tvaru, z dvoch nadzemných podlaží a plochou vegetačnou strechou. Objekt vychádza z požiadaviek investora.

Dom zahŕňa štyri bytové jednotky na druhom nadzemnom podlaží s dvojramenným schodiskom. Vstup do obytnej časti so samostatnými vstupmi je orientovaný zo severnej strany. Nachádzajú sa tu 2 dvojizbové a 2 trojizbové byty, ktoré pozostávajú z obývacej izby s integrovanou kuchyňou a jedálňou. Každý byt má kúpeľňu a samostatné WC. Nočná časť v 3-izbových bytoch zahŕňa spálňu so šatníkom a detskú izbu. V 2-izbových bytoch nočná časť pozostáva zo spálne. Každému bytu je pridelená terasa.

Na prvom nadzemnom podlaží sú tri prevádzky a vstupná hala do obytnej časti. Nájomné priestory majú vstupy riešené z juhovýchodnej strany od námestia pre lepší prísun zákazníkov. Jednotlivé prevádzky budú neskôr dokončené podľa požiadaviek nájomcov. Obsahuje predajnú plochu, sanitárne priestory, dennú miestnosť a skladové priestory.

Parkovacie miesta sú zabezpečené vo vnútri pozemku. Celkovo sa tu nachádza 14 parkovacích miest.

 

Páči sa vám tento projekt? Kontaktujte nás

Miesto:

Dubnica nad Váhom

Rok:

2019

Typ projektu:

Novostavba

Stupeň:

Architektonická štúdia

Výmera:

688,61 m2

Doba projektovania:

12 týždňov

Kategória: