Image Alt

Interiér bytu, Bratislava

  |    |  Interiér bytu, Bratislava

Interiér bytu, Bratislava

 

Byt v Starom meste, ktorý sa nachádza v historickej budove, je jeden z ďalších, ktoré prešli komplexnou rekonštrukciou pod našou záštitou. Na to, aby sme mohli pretaviť predstavy klienta do reality, sme museli zbúrať všetky steny, aj stropy. Vymeniť okná, kde sme mali určité obmedzenia, kvôli tomu, že byt je súčasťou historickej budovy. Dodržať sme museli tvar, farbu, aj materiál, z akého sú okná vyrobené. Následne sme sa pustili do tvorby nového bytu podľa predstáv klienta. Byt má 36m2, preto klient kládol dôraz na to, aby sme mu dodali čo najviac vzdušnosti a priestoru. Rozhodli sme sa teda celý byt otvoriť. Jedinou dilemou bolo, čo najefektívnejšie umiestnenie postele. Pri reálnej rekonštrukcii bytu sme nakoniec nepostupovali tak, ako sme plánovali vo vizualizáciách. Byt sme sa rozhodli nechať úplne otvorený, bez posuvných dverí. Namiesto plánovanej izby sme sa priklonili k riešeniu, ktorým bol klient nadšený, pretože byt ostal úplne otvorený, bez rušivých elementov. Investovali sme do gauča, ktorý má v sebe rošt a po rozložení je z neho kvalitná a veľmi pohodlná posteľ.

 

Pri tvorbe vizualizácií sme predpokladali, že v byte, po odstránení stropu nájdeme pôvodné drevené trámy. Neboli viditeľné, no charakter, pôvod a vek budovy to naznačovali. Potešilo nás, keď sme ich pri rekonštrukcii zbadali. K navrhnutému interiéru sa veľmi hodili a preto sme ich priznali. Bolo to správne rozhodnutie. Dodávajú bytu jedinečnosť a vdychujú do moderného štýlu kúsok cennej histórie.

 

Vďaka tomu, že sme mohli byt celý otvoriť, vzniklo mnoho výhod pre samotného majiteľa. Byt má 3 veľké okná a preto sa denné svetlo dostane úplne všade. Veľkou výhodou a prestížou tohto bytu je krb, vďaka ktorému sa tento byt stal tým pravým, romantickým domovom pre nášho klienta.

 

Potrebujete návrh interiéru? Kontaktujte nás

Miesto:

Bratislava - Staré mesto

Rok:

2017

Typ projektu:

Rekonštrukcia

Stupeň:

Architektonická štúdia

Cena projektu:

1 349 €

Orientačné náklady:

30 000 €

Kategória: