Image Alt

Mezonetové byty 1=2, Bratislava

  |    |  Mezonetové byty 1=2, Bratislava

Mezonetové byty 1=2, Bratislava

 

Zaujímavou výzvou pre nás bolo rozdeliť veľký viacpodlažný byt na dve menšie samostatné bytové jednotky, pričom obidve ostali mezonetovými bytmi. Orientačné náklady na uskutočnenie prestavby pre obidve bytové jednotky sú okolo 60.000,- €. My, spoločnosť DEVLEV, sme sa postarali o dispozičné riešenia, vizualizácie, realizačnú dokumentáciu a autorský dozor počas prestavby a zariadenia interiérov. Na prestavbu sme si vybrali nášho partnera, firmu GALLAX s.r.o. Na zariadení interiéru obidvoch bytov sme spolupracovali so spoločnosťou MIRA interiér.

 

Ako rozdeliť byt o výmere 135,85 m2 na 2 byty ?

 

Tento mezonetový byt je súčasťou bytového domu, ktorý je historickou pamiatkou v Bratislave v časti Staré mesto. Je to historická budova s átriom, z ktorého sa vstupuje priamo do bytov. Práve preto sme sa snažili do obnovy bytu dostať industriálny štýl.

Priznali sme klasické tehlové steny, kde sú viditeľné pôvodné klenby a výrazný prvok celého interiéru sa nám podarilo vytvoriť vďaka originálnemu drevenému stropu. Originálne drevené trámy sme objavili až pri rekonštrukcii, keď sme odstránili sadrokartón. Hneď pod ním boli zachovalé
drevené trámy, ktoré by sme najradšej ponechali v surovom stave. Bohužiaľ to nebolo možné a tak sme zvolili tú najšetrnejšiu úpravu. Obrúsili sme ich, naolejovali prírodným olejom a takto sme všetky priznali. Dodali interiéru nezameniteľné teplo domova.

 

Byt A  má samostatnú kuchyňu s jedálenským stolom a obývačku, ktorá je miestom relaxu a centrom života rodiny. Priamo z obývačky vedú schody na poschodie, kde sa nachádza spálňa so šatníkom. Vytvára dokonalé miesto na uloženie všetkého šatstva.

 

Interiérový dizajn loftového bytu v Bratislave | DEVLEV Architekti

 

Byt B vznikol ako väčší dvojizbový byt s otvoreným priestorom izieb. Dennú časť oddeľuje subtílne schodisko, ktoré vedie do spálne s vlastným šatníkom a pracovňou. Z bytu je možné vyjsť priamo do predzáhradky na terasu, ktorá je orientovaná na východ. Obyvatelia bytu si tak môžu vychutnať rannú idylku pri slnečných lúčoch.

Interiérový dizajn loftového bytu v Bratislave | DEVLEV Architekti

Vizualizácie

 


Páči sa vám tento projekt? Kontaktujte nás

Miesto:

Bratislava - Staré Mesto

Rok:

2018

Typ projektu:

Rekonštrukcia

Stupeň:

Realizačný projekt

Cena projektu:

2 999 €

Orientačné náklady:

60 000 €

Realizácia:

DEVLEV + Partners

Výmera:

135,85 m2

Kategória: