Image Alt

Detské ihrisko, Raketová

  |    |  Detské ihrisko, Raketová

Detské ihrisko, Raketová

Naším cieľom bolo obnoviť jedno z najväčších ihrísk v okolí Ružinova na Raketovej ulici pre rodiny s deťmi, ale aj pre fanúšikov workoutových cvičení. Kompletne sa vymenili hracie prvky aby si prišli na svoje deti všetkých vekových kategórií. Navyše pribudlo basketbalové a volejbalové ihrisko. Street workoutové ihriská sú v zahraničí veľmi populárne a aj u nás si získavajú čoraz viacmnadšencov. Cvičenie s vlastnou váhou je pre telo najprirodzenejšie a preto sme mysleli aj na dospelých, ktorý preferujú tento typ aktívneho relaxu.

 

Neoddeliteľnou súčasťou detských ihrísk je pieskovisko pre najmenších, kde si môžu rozvíjať svoje kreatívne a motorické schopnosti. Ich starší kamaráti sa môžu zahrať na lezeckej zostave z lán, rôznych šmykľavkách a veľa zábavy zažijú aj pri hojdaní na hojdačkách. Výhodou ihriska je povrch z liatej gumy, ktorý stlmí možné pády z rôznych herných prvkov.

 

Dôležitým zámerom bolo prilákať čo najviac ľudí rôznych vekových kategórií. Basketbal a volejbal sú kolektívne športy, kde si môžu spoločne zašportovať skupinky kamarátov. Loptové športy patria k jedným z najobľúbenejších športov vôbec. Každý druh cvičenia je blahodarný pre naše zdravie, predovšetkým srdce a cievny systém.

 

Ihrisko zaujme výraznými farebnými prvkami na novom oplotení – grafitmi. Asfalt nahradila zámková dlažba. Ideálne posedenie s občerstvením ponúka blízka cukráreň IHRO s letnou terasou. Ihrisko spĺňa špeciálne potreby pre deti so zdravotným postihnutím a poskytuje bezbariérový prístup.

Páči sa vám tento projekt? Kontaktujte nás

Miesto:

Bratislava

Rok:

2016

Typ projektu:

Návrh detského ihriska

Stupeň:

Realizačný projekt

Realizácia:

externá firma

Výmera:

2 143 m2

Doba projektovania:

10 týždňov

Kategória: