Image Alt

Verejné priestranstvo, Námestie Andreja Hlinku, Detva

  |    |  Verejné priestranstvo, Námestie Andreja Hlinku, Detva

Verejné priestranstvo, Námestie Andreja Hlinku, Detva

 

Revitalizáciu vnútrobloku na ulici Andreja Hlinku v Detve sme navrhli hlavne pre potreby detí rôznych vekových kategórií. Ponúkol sa nám veľký priestor na zrealizovanie detského ihriska. Naším cieľom bolo vytvoriť moderný a funkčný medziblokový areál určený na trávenie voľného času, oddych a pohybové aktivity. Preliezkam a hojdačkám sa môžu tešiť dvojročné až päťročné deti. Ich starší kamaráti tu nájdu lezeckú stenu, rôzne preliezky alebo aj balansovacie kolíky.

 

Kým deti šantia, rodičia môžu v bezpečnej vzdialenosti sledovať ich kroky na lavičkách. Pre fanúšikov cvičenia s vlastnou váhou, ktorí dávajú prednosť pobytu na čerstvom vzduchu je k dispozícií workoutové ihrisko. Predstavuje kombináciu športu a zábavy, a zároveň udržuje mládež od negatívnych vplyvov čo má pozitívny vplyv na spoločnosť. Základom sú rôzne typy cvikov na rebrinách, hrazdách a iných konštrukciách. Tento typ aktivity je vhodný pre jedincov z radu dospelých aj mládeže. Plocha na oboch ihriskách je z gumeného liateho povrchu. Vďaka tomuto mäkkému povrchu je znížené riziko bolestivých úrazov a odrením.

 

Ideálny úkryt pred slnečnými lúčmi predstavuje altánok s pergolou. Ponúka príjemné posedenie rodičov s výhľadom na ihrisko hrajúcich sa detí. Na ovlaženie počas letných dní poslúži fontánka s pitnou vodou s tlačným ventilom a jednoduchým ovládaním. Stojany na bicykle môžu využiť nadšenci cyklistiky. Umožňujú bezpečne uzamknúť bicykle zo všetkých strán. Vďaka oblému tvaru stojanov sa nemusia báť poškodenia. Trávniky sa doplnili o nové dreviny ako napríklad hortenzia stromčekovitá a hodnotnými stromami laliovník tulipánokvetý. Vytvorili sme priestor kam môžu prísť aktívne tráviť čas rodiny s deťmi, ale aj oddychovú zónu pre okoloidúcich.

 

Páči sa vám tento projekt? Kontaktujte nás

Miesto:

Detva

Rok:

2017

Typ projektu:

Novostavba

Stupeň:

Realizačný projekt

Realizácia:

Mesto Detva

Výmera:

11 496 m2

Doba projektovania:

12 týždňov

Kategória: